Головна | Яку породу бджіл вибрати для утримання - Сторінка 5 - Форум бджолярів України  |  П`ятниця, 26.04.2024, 00:44
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Трутень:), mayherav  
Форум бджолярів України » Хочу я бджіл розводити... » Купив бджіл а далі як » Яку породу бджіл вибрати для утримання (Вибір породи)
Яку породу бджіл вибрати для утримання
Трутень:)Дата: П`ятниця, 10.06.2011, 17:09 | Сообщение # 21
Справжній пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 256
Репутация: 12
Замечания: 0%
Статус: Offline
Яку породу бджіл обрати: Статті про породи бджіл

Я ♥ бджілок!
 
kirilyuk83Дата: Середа, 23.11.2011, 20:38 | Сообщение # 22
Провірений пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 50
Репутация: 9
Замечания: 0%
Статус: Offline
А я з батьком використовую українську степову породу .Але декілька разів брали карпатських маток вони себе в нас дуже добре зарекомендували .
Матка сіє плотний суцільний пятак розплоду,менше схильні до роїння, на взятку працюють добре,і поводять себе досить таки спокійно при роботі з ними що мені неабияк подобається в них!!!
 
SKyДата: Середа, 23.11.2011, 22:45 | Сообщение # 23
Не пасічник
Группа: Пасічники
Сообщений: 7
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (Трутень:))
Яку породу бджіл обрати

Вставлю і свої "5 копійок" biggrin В народі кажуть: "Де народилось - там і пригодилось!" Теж саме стосується і бджіл. Потрібно виходити з того, яка порода є автентичною. Вона як найкраще пристосована до природно-кліматичних умов і кормової бази своєї "батьківщини", відповідно показує кращі результати в порівнянні з завозними. Колись Кіровоградська область була заповідником "степівчанки", а зараз перетворилася на бджолиний зоопарк (завозилась "карпатка", кавказькі бджоли і навіть середньоросійські). Наслідок - підтримувати чистопородність практично неможливо, як і досягати дуже високих результатів у пасічникуванні (звичайно, порода тут відіграє хоч і не основну, але одну з провідних ролей).


Вміння слухати часто буває кориснішим, ніж вміння говорити!
 
kirilyuk83Дата: Четвер, 24.11.2011, 21:25 | Сообщение # 24
Провірений пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 50
Репутация: 9
Замечания: 0%
Статус: Offline
Вибачте будьласка шановний!!! та мені просто цікаво а ви самі ніколи некупували маток чі пакети інших порід???Саму роботу по збереженню в нашому регіоні (Української Степової) ніхто невів принаймні останні 20 років точно.З часом порода переводиться і так. Та щоб цього не сталося потрібно міняти кров .Тобто брати матеріал від найкращих сімей і оновлювати сімї.А найгірші найзліші та схильних до роїння вибраковувати. Так в чомуж тут зоопарк??? cool
 
SKyДата: П`ятниця, 25.11.2011, 09:55 | Сообщение # 25
Не пасічник
Группа: Пасічники
Сообщений: 7
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
Quote (kirilyuk83)
мені просто цікаво а ви самі ніколи некупували маток чі пакети інших порід???

Так дійсно, мої перші бджоли (5 пакетів)-"карпатки". Свого досвіду, на той час, практично не було, а знайомі пасічники запевняли, що кращої породи для нашого регіону нема. З часом зрозумів, що потрібно розводити "рідних" бджіл і тому маток купував в межах Кіровоградської області, замовляв поштою в Сумській області (племінна пасіка Єгошиних).
Quote (kirilyuk83)
потрібно міняти кров .Тобто брати матеріал від найкращих сімей і оновлювати сімї.А найгірші найзліші та схильних до роїння вибраковувати. Так в чомуж тут зоопарк???

Згоден, кров міняти потрібно! Але представниками цієї ж породи тільки з інших регіонів, можливо, інколи і дуже обережно, додаючи кров іншої породи. Постійно підмішуючи чужопородних маток ви виводите нову породу, а не міняєте кров. Вибачте за грубе порівняння, але не можна міняти кров у німецької вівчарки, паруючи її з таксою! А говорячи про зоопарк, я мав на увазі те, що в Кіровоградську область, яка отримала статус заповідника ще в 70-х рр., заборонялось завозити бджіл інших порід (тільки хто ж звертав на це увагу)!


Вміння слухати часто буває кориснішим, ніж вміння говорити!
 
Форум бджолярів України » Хочу я бджіл розводити... » Купив бджіл а далі як » Яку породу бджіл вибрати для утримання (Вибір породи)
Пошук:


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона