Головна | Обережно, злі бджоли! - Форум бджолярів України  |  Субота, 20.04.2024, 03:00
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Трутень:), mayherav  
Форум бджолярів України » Хочу я бджіл розводити... » Купив бджіл а далі як » Обережно, злі бджоли!
Обережно, злі бджоли!
Трутень:)Дата: Вівторок, 26.07.2011, 14:06 | Сообщение # 1
Справжній пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 256
Репутация: 12
Замечания: 0%
Статус: Offline
Чи залежить кількість виробленого меду від агресивності бджіл?
Адже вважається, що такі бджоли краще оберігають гніздо від ворогів, шкідників та активніше збирають нектар.


Я ♥ бджілок!
 
Трутень:)Дата: Вівторок, 26.07.2011, 14:27 | Сообщение # 2
Справжній пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 256
Репутация: 12
Замечания: 0%
Статус: Offline
Вирішив розпочати цю тему після одного неприємного випадку.
Ми купили в одного чоловіка дві сім'ї. Бджіл потрібно було пересадити в наші вулики. Знаючи, що мої бджоли не надто агресивні я поліз у вулики. Із моїми бджолами я зазвичай працюю без рукавиць, або ж надягаю їх рідко і димарем димлю лише в окремих випадках. Отже, робота не видавалась складною, і відкривши дві дощечки із вулика почувся якийсь дивний звук. На мене почали хмарами вилітати бджоли та одразу нападати! Довелося кидати всю роботу і тікати геть! Бджоли були такі, наче я розтрощив іхнє гніздо! Пожалили навіть крізь рукавиці! (Гарно, що здогадався надіти) А ж я тільки заглянув у вулик... Що б було якби ще почав виймати рамки!
Питання! Чому бджоли такі злі? Можливо новий хазяїн, нове місце? Та бджоли облетілися наче. За чотири дні мали хоч трішки звикнути!
І, до речі, в іншому вулику такого не було. Там звичайно теж вилітали та намагались вкусити. Але сиділи відносно спокійно. З ними можна було працювати.


Я ♥ бджілок!
 
mayheravДата: Середа, 27.07.2011, 18:14 | Сообщение # 3
Гол Пасічник на порталі
Группа: Администраторы
Сообщений: 1011
Репутация: 106
Статус: Offline
нi матку другу треба не поможе лиш це.

Не всегда говори, что знаеш, но всегда знай что говориш.
 
Трутень:)Дата: Неділя, 31.07.2011, 14:37 | Сообщение # 4
Справжній пасічник
Группа: Модераторы
Сообщений: 256
Репутация: 12
Замечания: 0%
Статус: Offline
Згадав! Я натер руки м'ятою! А треба ж мелісою! lumped Може із за цього вони й оскаженіли! Потім я надів рукавиці й відкрив другий вулик - бджоли були спокійніші...

Я ♥ бджілок!
 
SKyДата: Четвер, 24.11.2011, 00:09 | Сообщение # 5
Не пасічник
Группа: Пасічники
Сообщений: 7
Репутация: 0
Замечания: 0%
Статус: Offline
У мене була сім`я , яка могла налупити за будь-якої погоди, і за будь-якого взятку tongue . Можна було пройти всю пасіку вздовж і впоперек без димаря і отримати "насолоду" в цій сім`ї. Меду вони приносила не більше ніж інші вулики, але мстилися за всіх. Змінив їх поведінку лише після 3-ї заміни матки. Хоча думаю, причина не тільки в цьому. Може це здається паранормальним, але , на мою думку, злою стає будь-яка сім`я, перед якою ми відчуваємо страх. Можливо бджоли відчувають рівень адреналіну , який ми виділяємо і на нього відповідно реагують (наприклад, як собаки). Колись вони дали нам "меду"(по нашій же вині) і ми на рівні підсвідомості відчуваємо перед цим вуликом страх, на який вони і реагуть відповідним чином, бачучи свою перевагу! Вибачте, можливо сказав дурницю ! wink

Вміння слухати часто буває кориснішим, ніж вміння говорити!

Сообщение отредактировал SKy - Четвер, 24.11.2011, 09:09
 
Форум бджолярів України » Хочу я бджіл розводити... » Купив бджіл а далі як » Обережно, злі бджоли!
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона