Головна |  |  П`ятниця, 26.04.2024, 13:58
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 134

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Квітень » 21 » Очищення гнізд та дезинфекція вуликів
10:47
Очищення гнізд та дезинфекція вуликів


Догляд за вуликамиНа протязі зими у вуликах завжди скупчується чимало різного сміття та бруду. При неблагополучній зимівлі стінки вуликів, а також рамки вкриваються цвіллю, брудняться від екскрементів бджіл при захворюванні на пронос. Забруднене гніздо може стати джерелом різних захворювань бджіл, а тому під час весняної ревізії або и найближчі дні після неї необхідно провести на всій пасіці ретельну санітарну обробку бджоляних гнізд та вуликів.

Для проведення цієї роботи треба мати кілька запасних частин незаражених вуликів та комплект вставних дощок і утеплення. Чистий вулик ставиться на місце старого вулика. У відставленій сім'ї розбирають гніздо, знаходять матку і пускають її під ковпачок і стільник, переносять у новий вулик. Далі, планки кожної рамки стамескою старанно очищають від налиплого воску, прополісу та калу, протирають ганчіркою, змоченою 5% розчином формаліну і після цього переносять у новий вулик. Дуже забруднені проносом або вкриті цвіллю стільники треба зразу замінити новими запасними рамками. Якщо в рамках є розплід і вилучити їх з гнізда неможливо, то їх відсувають по можливості до краю гнізда і на верхніх брусках роблять олівцем позначку, щоб не забути замінити їх пізніше.

Очистивши рамки та переставивши гнізда, матку звільняють, номер сім'ї від старого вулика прибивають на новий, і гніздо сім'ї старанно утеплюють, як і при попередніх оглядах.

Якщо при переселенні бджіл у вулику будуть виявлені рамки, що не обсідаються бджолами, їх треба повиймати.

Зволожене у вуликах утеплення просушують на сонці, ремонтують і використовують для нових вуликів. Брудні полотнища, що ними вкривають рамки, просушують на сонці і прогладжують прасом. Вулики, що з них бджолосім'ї переселено, очищають від бруду. Внутрішні бокові стінки вулика і денце добре промивають гарячою водою з золою (лугом), а після просушування обпалюють полум'ям паяльної лампи або віхтем соломи. Зовнішню частину стінок слід прошпаклювати та пофарбувати. Одночасно виправляють і дефекти помічені в дашках та денцях. Підготовлені таким способом вулики використовують для наступних переселень бджоляних сімей.


Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1559 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона