Головна |  |  П`ятниця, 26.04.2024, 01:32
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Яку породу бджіл ви утримуєте?
Всього відповідей: 570

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Травень » 2 » Одерження плідних маток у нуклеусах
10:59
Одерження плідних маток у нуклеусах


НуклеусДля одержання плідних маток, потрібних для організації нових бджоляних сімей, а також заміни в основних сім'ях старих маток, на пасіці утворюються спеціальні невеликі сімейки — нуклеуси. У кожний нуклеус після заселення його бджолами дається молода неплідна матка або зрілий маточник. Після запліднення матки відбираються для використання, а в нуклеуси знов даються молоді неплідні матки. Таким способом на протязі літнього сезону з одного нуклеусу легко одержати 3—4 плідних матки.

Найдоцільніше організовувати нуклеуси в звичайних вуликах. Для цього корпус вулика глухими перегородками поділяють на 2—4 відділи, при чому в кожному відділі роблять окремий льоток. Якщо у вулику утримується два нуклеуси, один льоток роблять у передній стінці, а другий у задній; при трьох нуклеусах третій льоток вирізують в одній із бічних стінок; при чотирьох нуклеусах льотки роблять в усіх чотирьох стінках вулика. Кожний відділ вулика, призначений для нуклеусу, повинен мати окрему дощану стелю.

Готуючи нуклеуси і відділи у вулику, треба уважно простежити за тим, щоб перегородки та стеля були припасовані так щільно, щоб бджоли з одного відділу не могли переходити в другий.

Нуклеуси, призначені для одержання протягом літа плідних маток, організовують з невеликої кількості бджіл. Погожого дня, коли багато бджіл працює в полі, від наміченої сім'ї беруть одну рамку з печатним розплодом та бджолами і переносять в один із відділів вулика, підготовлений для заселення нуклеусу. В цей же відділ додають дві рамки з медом та пергою, а також струшують ще бджл з 1—2 рамок. Таким способом послідовно проводять заселення всіх інших відділів.

При вийманні рамок із розплодом і струшуванні бджіл обов'язково стежать за тим, щоб у нуклеуси не попала матка з основної сім'ї. Далеко краще, коли перед початком роботи знайти матку і тимчасово посадити її під ковпачок.

На другий день після заселення нуклеусам дають зрілі маточникі або молодих маток, яких пускають у кліточки.

Якщо для пасіки потрібна велика кількість нуклеусів, то краще їх організовувати таким чином. У порожні вулики серед дня під час великого льоту бджіл із основних сімей відбирають за числом нуклеусів рамки з печатним розплодом і бджолами, що його обсідають. Крім цього, для кожного нуклеусу у вулики струшують бджіл з 1—2 рамок і додають 2 рамки з медом та пергою. Наступного дня із заселених зазначеним способом вуликів відбирають у кожний нуклеусний відділ 1 рамку з розплодом і 2 рамки з кормом і разом із бджолами, що обсідають ці рамки. Цього ж дня у нуклеуси роздають маточники або молодих маток.

Льотки в нуклеусах після їх заселення звужують на прохід 1—2 бджіл, а гнізда старанно утеплюють. Протягом наступних 5—6 днів дають воду, наливаючи її з чайника в порожні комірки крайньої кормової рамки.

Роздавши маточники або маток по нуклеусах, через 2—3 дні необхідно перевірити, чи прийняті вони бджолами. Нуклеусам, що не прийняли маток, підсаджують нових маток або дають маточники. Надалі в кожному нуклеусі слід простежити за заплідненням маток та початком відкладання яєць.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1605 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона