Головна |  |  Четвер, 25.04.2024, 17:18
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 134

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Квітень » 23 » Переселення бджіл
10:46
Переселення бджіл


Переселення бджіл до іншого вуликаБджіл з вулика у вулик переводять на новоорганізованих пасіках, а частіше, коли бджіл купують. Іноді доводиться переганяти бджіл у вулики з нерозбірних дуплянок.

Якщо бджоли переселюються з вулика до вулика і рамки одного точно відповідають другому, робота проходить однаково зручно та легко весною, влітку і восени. Самий процес переселення відбувається так: новий вулик ставлять по ватерпасу на місце старого з таким розрахунком, щоб по можливості льоток нового вулика відповідав розміщенню льотка старого.

Після цього розкривають відставлений вулик, відшукують в сім'ї матку й переносять її в новий вулик на тій рамці, де її було знайдено. Далі поступово переносять решту рамок із бджолами. Невелику кількість бджіл, що залишається на денці та стінках вулика, витрушують у новий вулик.

При переселенні бджіл з вулика, рамки якого не відповідають рамкам нового вулика, заздалегідь готують кілька порожніх рамок, куди вставляють стільники із старого вулика. Для цього у верхні та нижні бруски рамок забивають кілька гвіздочків і чіпляють на них: тонкі дротики, натягуючи лише з одного боку рамки залишаючи вільні кінці дроту такої величини, щоб ним можна було обтягнути рамку з другого боку. Замість дроту можна вживати шпагат. Перед переселенням бджіл у новий вулик всередину вставляють дві-три рамки відбудованих стільників. На ці рамки пересаджують матку і змітають або струшують всіх бджіл. Потім із звільнених рамок вирізають стільники (в першу чергу з розплодом), обрізують їх так, щоб вони розмірами своїми входили в рамки нового вулика. Вільними кінцями дроту чи шпагату стільники закріпляються в рамках і вставляються в центрі гнізда. При вправлянні вирізаних стільників у нові рамки треба стежити, щоб вони не були перевернуті, тобто, щоб нахил комірок був правильний. Усю цю роботу проводять у закритому приміщенні, особливо коли надворі холодно і немає взятку. Через 2—3 дні, а іноді й раніше, бджоли прикріпляють вирізані стільники до брусків та планок рамок, і дріт можна зняти. Слід зауважити, що вправлені таким способом стільники не завжди бувають правильні, а тому пізніше в міру розширення гнізд рамки з ними відсувають на край гнізда і потім зовсім вилучають з вулика.

Бджіл з нерозбірних дуплянок переганяють таким способом. На місце дуплянки ставлять рамковий вулик і в нього вставляють 2—3 рамки суші. Дуплянку ставлять п'ятою догори, підкурюють і відставляють на кілька кроків убік. Закривши дуплянку шматком мішковини та заткнувши льоток, починають стукати двома палками по її стінках, починаючи з голови. Добре одночасно з цим у голові дуплянки зробити отвір, щоб через нього можна було пускати дим. Від стуку та диму бджоли з маткою піднімуться швидко вгору і зберуться до п'яти дуплянки під положком. Після цього на простелене перед новим вуликом рядно або брезент струшують з положка бджіл, швидко перевертають дуплянку і міцно вдаряють нею об землю в двох-трьох місцях на розстеленому рядні. Після цього майже всі бджоли повипадають додолу й почнуть разом з маткою увіходити в новий вулик. Дуплянку переносять в закрите тепле приміщення. Ножем-різаком перебивають снози, витягають у підставлені ночви стільники, ріжуть їх на відповідні до розміру рамок шматки й починають вправляти їх вищезазначеним способом. Усі роботи, зв'язані з переганянням бджіл, треба виконувати вправно і швидко.

Найбільш сприятливий для цього час — рання весна, коли у вуликах буває меду та розплоду небагато. Переганяння бджіл улітку справа більш кропітка й не забезпечує в повній мірі правильне припасування стільників у нові рамки. Коли бджіл переганяти весною, легко можна викликати в них крадіжку, отже, роботу цю треба виконувати якнайшвидше, а стільники вправляти в закритому приміщенні.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1893 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пасічники
spxcekidd

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона