Головна |  |  П`ятниця, 26.04.2024, 23:28
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Яку породу бджіл ви утримуєте?
Всього відповідей: 570

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Травень » 4 » Підсаджування неплідних маток
11:01
Підсаджування неплідних маток


Неплідна маткаУспіх підсаджування молодих неплідних маток у відводки та нуклеуси залежить від ряду умов, які треба знати пасічникові.

Насамперед нуклеуси та відводки не повинні мати відкритого розплоду, на якому бджоли могли б закладати свищові маточники. Чим більше у відводкові або нуклеусі молодих нелітних бджіл, тим успішніше приймаються неплідні матки, і навпаки.

Неплідні матки приймаються бджолами в теплу погоду при наявності природного взятку, або підгодівлі сімей рідким медом, або цукровим оиропом, коли взятку немає. Підсаджувати маток найкраще ввечері після припинення бджоляного льоту. Підсаджуючи маток, також необхідно по можливості обережно поводитися із бджолами, менше їх турбувати й роздратовувати стуком, різними рухами та підкурюванням.

Маток звичайно підсаджують за допомогою кліточок. Кліточку з маткою вставляють між рамками з печатним розплодом, з якого вже виходять молоді бджоли. Для більшої гарантії успіху в підсаджуванні маток кліточка на протязі однієї доби повинна бути закрита. Через добу нижній її отвір відкривають і заліплюють шматочком стільника або штучної вощини. Бджоли прогризають віск і випускають матку. Через 2—3 дні після заклеювання отвору кліточки сім'ю оглядають і перевіряють, як бджоли приймають маток.

Досвід багатьох передових пасік показав, що у відводках та нуклеусах бджоли краще приймають зрілі маточники, ніж маток. Єдиною хибою підставляння маточників є можлива загибель матки в самих маточниках від неакуратної роботи пасічника при вийманні або вирізуванні їх та закріпленні у стільниках. Тож робити все треба дуже уважно.
Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1687 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 4
Те кому лень регистрироваться: 4
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона