Головна |  |  Субота, 27.04.2024, 01:22
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 134

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Квітень » 22 » Поводження при огляді бджолосімей
10:45
Поводження при огляді бджолосімей


Огляд бжолосімей Перш ніж починати огляд сімей усієї пасіки необхідно заздалегідь підготувати потрібний для роботи інвентар та матеріали. У робочу скриньку кладуть стамеску, гострий ніж, кілька кліточок для маток, щипці, молоток, цвяхи, матеріал для димаря, сірники, записну книжку, олівець, кусок крейди. У переносну скриньку для рамок кладуть запасний утеплюючий матеріал, запасні вставні дошки та рамки з кормом. Перед початком роботи необхідно розвести димар. Для цього на його дно кладуть трохи жару або розпалені трісочки і на них насипають горючого матеріалу: трухлого дерева, губок, сухого гною тощо. Міхом роздмухують вогонь і закривають димар кришкою. Перед розпалюванням димаря зчищають нагар та попіл з верхніх (у кришці) і нижніх (на дні) грат.

Підійшовши до вулика, але не відкриваючи його, треба з димаря пустити в льоток небагато (2—3 струмки) диму. Дим примусить бджіл набирати у спої вола меду, і вони менше жалитимуть. Самому слід стати збоку. З передньої сторони вулика перед льотком нічого не треба ставити, щоб весь час бджоли могли вільно вилітати й прилітати. Потім знімають дах вулика, виймають утеплення і, піднявши один край стелі, знов пускають по верхніх брусках рамок два-три струмки диму, який примусить бджіл з верхніх частин рамок спуститися трохи нижче. Виймають вставну дошку (діафрагму) і переглядають у вулику рамку за рамкою. Для огляду рамку з вулика виймають разом із бджолами. Якщо вона приклеєна до пазів прополісом, то її відокремлюють стамескою. Тримати рамку під час огляду треба завжди вертикально. У такому ж положенні її повергають і для огляду протилежного боку стільника. Тримати рамку горизонтально не можна, бо з неї може виливатись мед, а також висипатися недавно принесена бджолами перга.

Огляд бджіл треба провадити повільно й спокійно. Усякі різкі рухи, стукіт і поштовхи по вулику, різні пахощі (особливо кінського поту) роздратовують бджіл, і вони тоді більше жалять. Під час роботи на пасіці слід мати тюлеву сітку. Якщо бджоли тієї чи іншої сім'ї (а на пасіці завжди є окремі сім'ї, які особливо завзято захищають свої гнізда) почнуть дуже жалити, сітку можна, не кидаючи роботи, швидко й легко опустити на обличчя.

Коли ту чи іншу частину тіла ужалить бджола, слід нігтем швидко вийняти жало, не стискаючи його пальцями, щоб не роздавити разом жалом міхурця з отрутою. Щоб отрута менше розповсюджувалася по тілу, не треба терти ужаленого місця.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 798 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона