Головна |  |  Четвер, 25.04.2024, 15:44
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 134

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Березень » 8 » Терміни виставки бджіл із зимівника
12:08
Терміни виставки бджіл із зимівника
Навесні бджолині сім'ї виносять з приміщення на пасічний точок в різні терміни, які в основному залежать від умов зимівлі бджіл. Якщо зимівля проходить нормально, у вуликах мало підмору, бджоли спокійні і у них немає ознак проносу, кількість кормових запасів у бджолиних сім'ях відповідало необхідним нормам, а якість кормів була хороша, поспішати з виставкою бджіл із зимовника не слід. Вулики виносять на точок при температурі зовнішнього повітря 12 ° С.

У тих випадках, коли бджоли пішли в зимівлю з недостатньою кількістю кормів або кормами, що містять домішки падевого меду, якщо бджоли сильно турбуються, шумлять і виповзають на прилітну дошку вулика або його передню стінку і бруднять їх плямами проносу, запізнюватися з виставкою бджолиних сімей із зимовника не слід. В цей час температура повітря в зимівнику часто підвищується до 8-10 ° С і бджоляр практично безсилий її знизити. В цей період нерідкі випадки ослаблення, а іноді й загибелі бджолиних сімей. При несприятливій зимівлі, коли температура повітря в приміщенні підвищиться до 6 ° С і бджоляр не зможе її знизити, бджіл ранньою весною виносять із зимовника.

На дрібних присадибних пасіках часто застосовують надранні виставку бджіл із зимовника. Проводять цю роботу при температурі повітря на вулиці 6-8 ° С. Навесні часто бувають окремі дні, коли опівдні на деякий час температура повітря на припеке піднімається до 12-14 ° С, і бджоли в цей час добре облетиваются, очищаючи кишечник від калу. Сім'ї, виставлені на вулицю в ранні терміни, навесні розвиваються краще.
Підготовка точка.

Перед виставкою бджіл з приміщення точок очищають від снігу (для прискорення його танення на пасіці розкидають золу або торф), розставляють підставки під вулики, встановлюють навіс для контрольного вулика і поїлку для бджіл. Ставити поїлку після виставки бджіл із зимовника не рекомендується, так як вони можуть знайти інше джерело води і користуватися поїлкою не будуть. Якщо на пасіці виявлені хворі бджоли, то поїлку прибирають, тому що через воду може поширитися захворювання на бджолині сім'ї всієї пасіки.
Виставка бджіл.

Вулики з зимовника найкраще виносити в тихий сонячний день рано вранці. Цю роботу потрібно закінчити в першій половині дня з таким розрахунком, щоб бджоли зробили обліт опівдні, тобто в найтепліше час. На великій пасіці, де виставка вуликів із зимовника займає багато часу, виносити бджолині сім'ї з приміщення можна ввечері. У цьому випадку на наступний день бджоли всієї пасіки можуть зробити очисний обліт.

Перед виставкою бджіл льотки у всіх вуликах закривають леткових засувками. Вулики ставлять на носилки летком назад або беруть з боків під дно, обережно виносять їх з приміщення і ставлять на підставки. Виносити вулики, тримаючи їх за прилітну дошку, не можна: вона може відламана і вулик з бджолами впаде на землю.

На великих бджільницьких фермах, де бджолині сім'ї зимують в приміщеннях, розрахованих на 600, 1200 бджолиних сімей і більше, бджіл із зимовника вивозять на автомашині або тракторної візку. При завантаженні бджіл у кузов машини або тракторну візок дотримуються ту ж обережність, що і при перевезенні бджіл на медозбір. З кузова машини чи тракторної візки вулики розвантажують безпосередньо на пасечном точці і расстанавлівать їх по заздалегідь наміченим місць на підставки або кілочки.
Спостереження за обльотом бджіл.

На великій пасіці після виставки бджіл із зимовника відкривати льотки відразу у всіх вуликах не слід, оскільки це може призвести до зльоту бджіл, значного ослаблення одних і надмірного посилення інших бджолиних сімей. Літки для обльоту бджіл відкривають через один вулик. Після обльоту першої партії бджолиних сімей льотки відкривають в інших вуликах і дають можливість облетіти іншим сім'ям.

Уважне спостереження за бджолами під час їх першого обльоту дає можливість пасічнику зробити попередній висновок про результати зимівлі бджіл і стан кожної бджолиної сім'ї. Безматочні бджолині сім'ї облетиваются погано. Бджоли сильно збуджені і бігають по прилетной дошці, як би шукаючи матку. При загибелі великої кількості бджіл і нестачі кормових запасів у вулику обліт бджіл слабкий. Якщо з вулика йде гнильний запах, а бджоли випорожнюються на прилетной дошці або передній стінці вулика, можливо захворювання їх нозематозом. Якщо бджоли, намагаючись злетіти, падають на землю і повзають біля вулика, розчепіривши крила, можна припустити акарапідоз. Дружний обліт бджіл підтверджує гарний стан бджолиної сім'ї. Результати спостереження за обльотом бджіл бджоляр заносить в пасічний журнал.
Надання допомоги неблагополучно перезимували сім'ям.

У першу чергу поповнюють запаси кормів у тих сім'ях, які страждають від голоду. В вулик ставлять рамки з медом або стільники з теплим цукровим сиропом. При сильному забрудненні бджолиного гнізда плямами проносу з вулика видаляють рамки зі слідами проносу і з недоброякісним кормом (закисший, закристалізувався або падевий мед), на їх місце підставляють в гніздо світло-коричневі стільники з теплим цукровим сиропом.
Побіжний огляд бджіл.

У день виставки вуликів із зимовника оглядають все бджолині сім'ї і очищають від підмору або замінюють дена у вуликах. Під час огляду визначають загальний стан гнізда, силу бджолиної сім'ї, наявність матки і кормів. Повного розбору бджолиного гнізда при цьому не роблять. При визначенні загального стану встановлюють, чи є у вулику вогкість, підмор бджіл, забруднені чи соти плямами проносу, пошкоджено вони мишами чи ні. Сила бджолиної сім'ї визначається кількістю рамок, зайнятих бджолами. Про наявність матки судять за наявними в осередках стільників яєць на рамках з розплодом. Кількість кормів встановлюють спочатку на крайніх рамках, а якщо на них меду немає, то на інших рамках гнізда. Одночасно перевіряють наявність в рамках перги.
Утеплення гнізд і підгодівля бджіл.

Хорошому розвитку бджолиних сімей навесні сприяють утеплення гнізд і підгодівля бджіл. У весняний період в кожній бджолиної сім'ї має бути не менше 8 кг меду і 1-2 рамки з пергою. При нестачі меду бджіл підгодовують теплим цукровим сиропом в кількості, необхідній для створення необхідної норми кормів. При підгодівлі бджіл навесні цукровий сироп готують в концентрації 1:1. Згодовувати цукровий сироп бджолам краще в годівницях в кількості 2-3 кг за одну підгодівлю.

Гніздо бджіл ретельно утеплюють з боків і зверху, використовуючи для цього подушки або мати. Хороші результати дає додаткове утеплення гнізд папером, вміщеній поверх холстиков під подушкою або матом. Літок скорочують до 1-3 см. По мірі розвитку бджолиної сім'ї, з настанням теплої погоди і появою в природі виділення квітами нектару льоток розширюють.

Для виготовлення утеплюючих подушок і утеплення зимівників застосовують спеціальний матеріал. Якість його залежить від коефіцієнта теплопровідності (кількість калорій тепла, теряемого за 1 год поверхнею матеріалу площею 1 м2, товщиною 1 м при різниці температур зовнішнього і внутрішнього повітря 1 ° С). Чим менше коефіцієнт теплопровідності, тим краще утеплюючий матеріал. Важливо, щоб цей матеріал як можна менше злежувався, в іншому випадку в утеплювальній шарі утворюються порожнечі, що призводить до зниження температури в вулику чи зимівнику.

Утеплюючий матеріал повинен бути сухим, так як при зволоженні у нього підвищується теплопровідність. Застосовувати як утеплювального матеріалу сіно і деревна тирса не рекомендується, так як сіно погано зберігає тепло, а деревна тирса з часом злежуються. Якість утеплюючих матеріалів та їх теплопровідність представлені в таблиці.


Таблиця. Характеристика утеплюючих матеріалів.
Допомога безматочних сім'ям.

Відсутність розплоду при першому побіжному огляді бджолиної сім'ї не може служити доказом безматочну бджіл. Нерідкі випадки, коли у добре зимуючої бджолиної сім'ї матка починає відкладання яєць в осередки стільників після виставки вулика з зимовника. Якщо при побіжному огляді бджолиної сім'ї бджоляр не виявив розплоду в вулику, рекомендується поставити в гніздо контрольний сот, тобто рамку з молодими личинками. Поява на цьому соте через кілька днів Свищева маточників служить доказом загибелі матки під час зимівлі. В цьому випадку бджолиної сім'ї надають термінову допомогу.

У сильну безматочну бджолину сім'ю підсаджують матку, узяту з нуклеуса, а сам нуклеус приєднують до слабкої бджолиної сім'ї або іншому нуклеуси, найчастіше знаходиться в цьому ж вулику за глухий перегородкою. Якщо виправляють середню по силі безматочну сім'ю бджіл, то до неї приєднують весь нуклеус, разом з маткою і бджолами. Рамки з бджолами з нуклеуса ставлять поруч з рамками виправляється бджолиної сім'ї;

Слабку бджолину сім'ю без матки не виправляють, її приєднують до іншої слабкої сім'ї з маткою або до нуклеуси. Залишати на пасіці безматочні сім'ї та виводити в них рано навесні маток не можна, так як це призведе до зльоту бджіл з безматочну сім'ї або крадіжки бджіл на всій пасіці.

Виправленням безматочних сімей краще за все займатися ввечері, коли зменшується років бджіл на пасіці. Для запобігання бійки між бджолами з'єднуються сімей їм надають загальний запах за допомогою анісових або м'ятних крапель.
Чистка ден.

Під час зимівлі на дні накопичується підмор, який після виставки вуликів із зимовника бджоли викидають назовні. При цьому велика кількість бджіл відволікається від робіт зі збору нектару і переключається на санітарну обробку гнізда. Бджоляр після виставки бджіл із зимовника повинен допомогти бджолам очистити дена у всіх вуликах.

У тих випадках, коли дена відокремлені, замінюють брудну дно чистим, продезинфікованим. Підмор бджіл зсипають в спеціальний ящик, а потім спалюють або закопують. Дно очищають стамескою, промивають дезинфікуючим розчином і обпалюють паяльною лампою. Якщо дно вулика невід'ємною, то після виставки бджіл із зимовника спеціальним дротяним гачком очищають дно від мертвих комах, а всю решту санітарну обробку роблять одночасно з проведенням головної весняної ревізії бджолиних сімей.
Запобігання бджолиного злодійства.

Виникає бджолине злодійство через помилки в роботі бджоляра, до числа яких відносяться: сильно розширені льотки в безвзяточное період, недотримання заходів при роботі з бджолами (сильно відкрите гніздо при огляді бджіл, постановка рамок з медом біля вулика тощо), зміст на пасіці безматочних і слабких бджолиних сімей і т. д.

Започаткували злодійство визначають по поведінці бджіл на прилетной дошці вулика. Вони турбуються, вступають у бійку з чужими бджолами, що намагаються проникнути у вулик через льоток. Необхідно терміново скоротити льотки у всіх вуликах, незалежно від того, піддається в даний момент бджолина сім'я нападу інших бджіл чи ні. Для відлякування бджіл-злодійок протирають ганчіркою, змоченою в гасі, передню стінку і прилітну дошку вулика. Постановка на прилітну дошку похилій дощечки посилює охорону льотка бджолами і сприяє більш активній боротьбі з почався крадіжками бджіл на пасіці. Іноді для запобігання злодійства сім'ю, на яку нападають, і сім'ю з бджолами-злодійками на 1-2 дня забирають в зимівник.
Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 2745 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пасічники
spxcekidd

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона