Головна |  |  Середа, 24.04.2024, 08:02
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 134

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » 2012 » Травень » 5 » Заміна маток після медозбору
11:02
Заміна маток після медозбору


Видалення маткиЗа період свого життя бджоляні матки відкладають величезну кількість яєць і тому порівняно швидко спрацьовуються.

Встановлено, що вже після двох років життя матки помітно зменшують червління, через що рекомендується тримати на пасіках маток не більше двох років і заміняти їх молодими матками, виведеними від найкращих за своєю продуктивністю бджолосімей.

Практика сучасних великих пасічних господарств показує, що заміняти маток найкраще в кінці головного взятку. Заміна маток в цей період має ряд переваг, а саме: перерва в червлінні припадає на час, коли взяток вже закінчується і бджоли, вільні від розплоду, стільники заповнюють медом, зібраним в останні дні взятку. Матки, виведені в кінці літа, відкладають яйця до глибокої осені (часто до жовтня) і цим самим збагачують сім'ї молодими бджолами на зимівлю. Гинуть такі матки взимку дуже рідко і часто, починаючи з січня, відновлюють відкладання яєць.

Приступати до виведення маток для заміни старих необхідно ще в період головного взятку і з таким розрахунком, щоб молоді матки запліднилися до закінчення медозбору. Для одержання плідних маток на пасіці організовують тимчасові невеличкі сімейки-нуклеуси. Після того як молоді матки заплідняться, старих маток забирають і сім'ям підсаджують молодих.

При заміні старих маток сім'ям можна давати і печатні маточники.

Після того як у сім'ї-виховательці будуть зрілі маточники, у сім'ях пасіки відбирають усі старі, що підлягають заміні, матки, а наступного дня, ранком, у кожну сім'ю прищеплюють по одному маточнику, який слід давати в середню рамку з розплодом проти льотка. Зрілий маточник легко пізнати: перед виходом матки кінчик його стає прозорим, бо бджоли починають з нього зчищати віск. Крім того, у зрілому маточнику матка часто ворушиться, що легко встановити, приклавши маточник до вуха.

На 2-й або 3-й день після роздачі маточників кожну сім'ю оглядають і виявляють, чи прийняли бджоли матку. На 8-й або 9-й день після роздачі маточників проводиться повторний огляд бджолосімей для контролю запліднення молодих маток.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1816 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона