Головна | Статті  |  Вівторок, 23.04.2024, 17:15
» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Медовий край [20]

» Вхід

» Опитування
Яку породу бджіл ви утримуєте?
Всього відповідей: 570

» .
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

Головна » Статті » Медобори » Медовий край

ДОПОМОГА БДЖОЛИНИМ СІМ'ЯМ ПІД ЧАС ЗИМІВЛІ
ДОПОМОГА БДЖОЛИНИМ СІМ'ЯМ ПІД ЧАС ЗИМІВЛІ
У другій половині зими, коли в гніздах з'являється розплід і використання корму збільшується майже вдвічі, зимівник слід відвідувати частіше. Цей період потребує від пасічника особливої уваги і вміння подавати своєчасну допомогу бджолам.
Пасічник при відвідуванні зимівника вислуховує бджолині сім'ї. Рівний, спокійний шум свідчить про хорошу зимівлю. Якщо ж бджоли шумлять при нормальній температурі, то зимівля проходить неблагополучно. Насамперед необхідно зняти утеплення (а в невеликих сім'ях та нуклеусах іноді доводиться класти його щільніше), відрегулювати вентиляцію, розширивши або звузивши льотки. Коли ці заходи не допомагають, сім'ї, яка шумить, треба дати воду, а при потребі — й корм, якщо його вже немає на 2—3 середніх рамках гнізда.
При кристалізації меду дають воду або цукровий сироп (одна частина води на одну частину цукру), який у півлітровій банці ставлять над клубом посередині гнізда. Для підгодівлі готують переважно густий цукровий сироп (дві частини цукру на одну частину води). Сироп звичайно дають у годівницях-банках 0,5—1 л, закритих марлею в 2—3 шари, які ставлять на рамки над клубом. Іноді при нестачі корму бджолам дають медові рамки. Їх трохи розпечатують і теплими, по одній, ставлять всередині гнізда, де найбільше бджіл, або кладуть плазом над гніздом, підклавши під таку рамку тоненькі (7—9 мм) палички. Давання бджолам взимку твердих кормів (цукру-рафінаду, медового тіста, цукрової пасти) слід уникати, бо такі корми бджолам брати важче, а це нерідко призводить до перевантаження їх кишечників. Підгодівля бджіл взимку можлива лише при плюсовій температурі, тобто в зимівнику. При достатній кількості корму підгодовувати бджіл зимою не можна, бо це різко погіршує зимівлю.
Вологість повітря в зимівнику повинна бути в межах 75—85%. При високій вологості мед вбирає воду, розріджується, витікає з комірок і закисає. Поїдаючи такий мед, бджоли хворіють на пронос і гинуть.
При виявленні у вулику підвищеної вологості необхідно збільшити вентиляцію в зимівнику і у вуликах, розширивши льотки.
Якщо в гніздах сімей надмірно сухо, то необхідно знизити температуру в зимівнику і сім'ям, які шумлять, зменшити вентиляцію, прикриваючи нижній льоток. Якщо у вулик проникла миша, її необхідно видалити, не чекаючи кінця зимівлі. Бджолину сім'ю, де виявлена миша, виносять у тамбур, розбирають рамки і викидають мишаче гніздо. Після цього складають гніздо, сім'я заспокоюється і вулик заносять у зимівник.
Якщо бджоли зимують надворі, то допомога неблагополучним сім'ям значно складніша. Проте надати її можна. Для цього вулик з бджолами потрібно занести в приміщення з температурою 0—5° С і, оглянувши сім'ю, встановити причину. В разі нестачі корму бджолам дають рамки з медом або цукровий сироп (1 :2), залитий в рамки. Порушену (внаслідок зміни погоди) вентиляцію регулюють льотками.
Встановити причину неблагополучної зимівлі можна й оглядом сім'ї надворі, без занесення в приміщення.
Своєчасна допомога сім'ям бджіл, які зимують неблагополучно, поліпшує їх стан. Але які б способи допомоги взимку не застосовувались, однак сім'я слабне і чимало бджіл гине. Цьому можна запобігти, якщо з осені добре підготувати їх до зими.

"Календар пасічника”, А.І.Черакасова, Київ, 1980
Категорія: Медовий край | Додав: mayherav (04.03.2012)
Переглядів: 823 | Теги: підгодівля | Рейтинг: 3.5/2
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пасічники
kirilzhilenko80, a_sov, Maks8871, dm3481720, spxcekidd

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона