Головна | Статті  |  П`ятниця, 27.12.2024, 01:45
» .

» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Робоча бджола [4] Трутень [1]
Матки [1]

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 137

Головна » Статті » Біологія бджоли » Робоча бджола

Робочі бджоли
  Робочі бджоли –це найменші, але є основною складовою бджолиної родини, від яких залежить життждіяльність родини. Всі види продукції в сімї виробляються і продукуються робочими особинами. Робочі бджоли поділяються на льотних –це ті що виконуютьроботу в вулику. Розвиток бджоли триває приблизно 21 день. Кількість бджіл в сімї коливається 60 -70 тисяч особин, а в деяких більше 100 тис. особин. Тривалість життя робочих бжіл неоднакова в різні пори року так наприклад літом живуть бджоли 30 -45 днів, а в зимовий період до 5 місяців. Бджоли використовують для свого захисту зало яке розмішене на черевці. Після того як бджола вжалить жало виривається зз черевця і бджола померає.
Організм бджолиної сімї пристосований до виконання різномантної роботи. Бджоли мають гарно розвинені крила для літання та вентиляції вулика. Бджоли також мають гарно розвинені органи чуття а особливо нюху, необхідне для пошуку їжі, довгий хоботок для збирання нектару з квітів а також медовий зобик. Такох є пристосування на ножках для збирання пилку та його перенесення в вулик, а також є апарат для чищення вусиків і щіточки для чищення свого тіла від пилку. 
Протягом перших двох тижнів свого життя молода бджола зайнята в основному обслуговуванням. Перші кілька днів вона взагалі нічого не робить. Вона ще дуже слаба й сама потребує догляду. Новонароджена бджола жалити не може, її ядовий міхур ще не наповнений ядом. Проте через декілька днів яд починає вироблятись. Приблизно в цей час бджола починає чистити комірки, у міру розвитку молочних залоз - годівати розплід, матку, трутнів. Це не легка справа. Кожна личинка в середньому потребує до 1300 порцій їжі щоденно. Згодом, коли починають функціонувати воскові залози, молода бджола стає будівельником. Це трапляється приблизно на 5 день. В повну силу воскові залози починають працювати на 12-й день. Віск виділяється між сегментами черевця у вигляді маленьких пластинок. Бджола знімає його задніми ніжками, потім вона його старанно пережовує й вкладує в стінку комірки. Крім будівництва стільників бджоли середнього віку зайняті підтриманням гнізда в чистоті, або стоять на варті біля входу. 
На медозбір бджоли переключаються у віці трьох тижнів. Тепер на них чатують сотні небезпек світу. Бджоли гомінливими зграйками розлітають навсібіч і навантажені відразу ж повертаються до гнізда. Зовні гнізда вони шукають джерела нектару й пилку, воду, сировину для виготовлення прополісу. В основному ведеться збір нектару й пилку. 
Бджолиній сім'ї потрібно дуже багато води - вона потрібна, щоб охолоджувати гніздо в спеку, підтримувати високу вологість, розбавляти мед тощо.

  Цікавий факт


 Бджола має троє простих очей і двоє склапдних фасеточних. Перші дуже чутливі до світла слабкої інтенсивності.завдяки їм бджола орієнтуєься, коли настає світанок та заходить сонце. Складні очі дають змогу під час польоту визначати форму і колір предметів, відшукувати медоносних рослин та вулик. 

Категорія: Робоча бджола | Додав: mayherav (21.12.2009)
Переглядів: 2141 | Рейтинг: 3.5/4
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона