Головна |  |  Вівторок, 14.01.2025, 03:03
» .

» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 137

Головна » 2010 » Квітень » 20 » Мова... бджіл
09:57
Мова... бджіл

Мова... бджіл


Азійські та європейські бджоли можуть жити разом у змішаних колоніях, бо вони легко навчаються розуміти мову танців одне одного, попри те, що за роки еволюції у їхніх мовах з’явилися істотні відмінності. До такого висновку дійшла група вчених із різних країн, пише gzt.ru. Результати дослідження проливають світло на походження цієї древньої форми комунікації та доводять, що бджоли, як і люди, можуть набувати нових навичок і вмінь. Приблизно 30—50 млн. років тому сталося розділення бджіл на дев’ять видів, які існують і сьогодні в різних куточках нашої планети. Після розділення у бджіл виробилися різні мови танців. Зміст послання лишається однаковим, але його кодування у різних видів бджіл, які говорять різними мовами, відрізнятиметься.

Дослідники з Австралії, Китаю та Німеччини повідомляють у журналі Plos ONE, що два види бджіл, найвіддаленіші один від одного за географічним чинником, — європейська медоносна бджола Apis mellifera й азійська медоносна воскова Apis cerana — можуть обмінюватися інформацією та спільно використовувати нові джерела їжі.

— Ми знаємо, що члени колонії медоносних бджіл можуть на побутовому рівні обмінюватися інформацією за допомогою танців і повідомляти одне одному про місце знаходження об’єктів, наприклад, нових джерел їжі, води або нових гнізд, — пояснює доктор Шаову Чанг із Дослідницької школи біологічних наук Австралійського національного університету. — Бджола-розвідник усередині гнізда виконує так звані бджолині танці. На стадії, коли вона розмахує крилами, в її рухах кодуються координати віддалених місць, при цьому напрямок і відстань до джерела їжі вказується положенням її тіла і тривалістю танцю. Тривалість танцю залежить від виду бджоли, навіть якщо вони летять на одну й ту саму відстань в одній і тій самій місцевості. Ці вiдмiнні особливості ми і називаємо бджолиними мовами.

Дослідницькій групі вперше вдалося вивчити поведінку бджолиної колонії, до якої ввійшли представники двох різних видів бджіл. Під час цього новаторського експерименту вчені встановили, що азійська та європейська медоносні бджоли через деякий період адаптації у змішаній колонії могли обмінюватися інформацією і разом займалися збором узятка. Азійські медоносні бджоли копіювали танці європейських бджіл-збиральників і розшифровували закодовану інформацію правильно.

— Мова танцю медоносної бджоли — одна з найбільш вивчених комунікаційних систем у тваринному світі. Однак і тут нас можуть чекати сюрпризи, і наше дослідження це доводить, — підводить підсумок доктор Чанг. — Із нашої роботи можна зробити далекоглядні висновки відносно того, як здійснюється комунікація у тварин. У наступному дослідженні ми сподіваємося відповісти на запитання: якою мірою різняться мови танців у різних видів бджіл.

Категорія: Фильмы онлайн новости | Переглядів: 1575 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона