Головна |  |  Субота, 21.12.2024, 17:49
» .

» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Корисна вам дошка оголошень?
Всього відповідей: 137

Головна » 2012 » Травень » 1 » Одержання маток і маточників
10:59
Одержання маток і маточників


Личинка маткиНа другий день після давання личинок сім'ю-виховательку треба оглянути і встановити, на скількох личинках бджоли почали відбудовувати маточники. Коли личинок прийнято дуже мало, то кількість їх збільшують або заміняють неприйнятих личинок іншими. Одночасно дають сім'ї дві рамки печатного розплоду (старанно переглянувши, щоб у ньому не було комірок з відкритим розплодом). Додавання рамок з печатним розплодом забезпечує вищу температуру навколо маточних личинок і тим самим утворює кращі умови для їх розвитку.

На шостий день після роздавання личинок усі маточники мають бути запечатані.

За день до запечатування маточників слід знов оглянути їх і вибракувати погано або неправильно збудовані.

Коли маточники будуть запечатані, то за два дні до виходу маток (на дев'ятий день після давання личинок) їх треба розмістити в маточні кліточки Тітова. Для цього спочатку молодим маткам заготовляють корм (канді). Канді готують так: на 4 частини цукрової пудри беруть 1 частину меду. Мед спершу розтоплюють на невеликому вогні (50—60°), не допускаючи пригорання та не доводячи до кипіння. Коли мед трохи простигне, у нього потроху починають сипати цукрову пудру, не перестаючи розмішувати дерев'яною лопаткою. Загусклу масу домішують на дошці, посипаній цукровою пудрою, як хлібне тісто, весь час добавляючи цукрової пудри, поки маса, залишаючись м'якою, не перестане розпливатись.

Приготовлений таким способом канді розкладають у кормові підділи маточних кліточок. Потім із вулика виймають рахмку з маточниками і, не струшуючи з неї бджіл, виймають або вирізають маточники (струси і поштовхи шкідливо впливають на маток) і в кліточки разом з ними впускають штук по 10 молодих бджіл. Для дозрівання маточники в кліточках ставлять поміж рамками гнізда якої завгодно сильної сім'ї бджіл.

Маток, що вийшли з маточників, використовують або безпосередньо для організації відводків, в яких вони і запліднюються, або тимчасово оселюють їх у спеціальних невеликих сімейках бджіл (нуклеусах), а після запліднення використовують для відводків або для заміни старих маток.

Далеко простіше й зручніше давати в нуклеуси, а також у відводки, не маток, а запечатані маточники зразу ж після їх вилучення із сім'ї-виховательки. Маточники можна давати без кліточок, просто встромляючи клинчик з маточником у середній стільник гнізда сім'ї.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 1431 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пасічники
vladislavakovlev21, olforenko, viktor_ia120

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона