Головна |  |  Субота, 21.12.2024, 16:03
» .

» Меню ПОРТАЛУ

» Статті по розділах
Фильмы онлайн новости [25]
Свіжі статті новини
Филмы о Пчеловодстве [22]
Новые фильмы не о пчёлах [1]
Цікаві новини [62]
Для начинающих или желающих начать [12]
Для начинающих или желающих начать
Телесюжеты о пчелах [26]
Телесюжеты о пчелах
Оборудование [6]
Оборудование
Художественные фильмы с пчелами [4]
Художественные фильмы с пчелами
Документальное [9]
Документальное
Лекции [12]
Лекции
Пчеловодство РОССИЯ [5]
Пчеловодство РОССИЯ

» Вхід

» Опитування
Яку породу бджіл ви утримуєте?
Всього відповідей: 570

Головна » 2012 » Квітень » 29 » Ранні відводки з плідними матками
10:52
Ранні відводки з плідними матками


відводкиРанні весняні відводки організовуються таким способом. Спочатку на пасіці підготовляють запасні чисті вулики, повний комплект утеплення, чисті запасні стільники для червління маток і рамки з медом та пергою. Далі намічають сильні сім'ї, від яких можна взяти бджіл і розплід для відводків. Потім підготовлені вулики встановлюють на підставках або кілочках на вибрані для них місця на пасіці і з намічених сімей беруть по 1—2 рамки з печатним розплодом та бджолами і в переносній скриньці підносять до встановленого вулика.

Відбирати рамки з розплодом і бджолами для відводків слід серед дня у добру погоду, коли багато літних бджіл перебуває в полі, а у вулику залишаються переважно молоді нелітні бджоли, які краще приймають нових маток.

Ранні відводки з плідними матками утворюють такого розміру, щоб їхні матки мали можливість відкладати відразу багато яєць. Для цього в кожний відводок дають чотири рамки розплоду з бджолами, що його покривають, один порожній стільник для червління матки та дві рамки з медом та пергою, з таким розрахунком, щоб меду було не менше 4—5 кг.

Через 8—12 годин організованій сім'ї-відводку дають у кліточці запасну плідну матку із залишених на зиму ще з осені.

Якщо запасна матка зимувала за перегородкою (суцільна вставна дошка) з однією із сильних бджолосімей, тобто в одному вулику з нею, то вулик з відводком ставлять на підставку або кілочки поряд з вуликом цієї сім'ї. При організації відводка насамперед використовується сімейка цієї запасної матки. Потім вулик, поблизу якого поставлено відводок, відставляють трохи набік, щоб частина літних бджіл, повертаючись із взятку, злітала на відводок.

Якщо вулик сімейки з запасною маткою стоїть окремо, то відводок вміщають на його місце або навіть у вулику цієї сімейки, коли об'єм його це дозволяє. В такому разі відводком підсилюють сімейку з запасною маткою, доводячи її до сили нормальної сім'ї.

Через кілька (5—7) днів, коли в сім'ях, з яких брали розплід і бджіл, встановиться знов їх початкова сила і кількість розплоду, з них знову можна взяти по 1—2 рамки з червою і бджолами для організації нових відводків, особливо коли на пасіці є ще запасні матки. Крім того, до цього часу можуть також підсилитись і інші сім'ї, які також слід використати для утворення відводків.

Відводки слід старанно (до настання сприятливої погоди) утеплювати. Перші 3—5 днів, поки бджоли ще не літають у поле, відводкам обов'язково дають воду, наливаючи її в стільник крайньої рамки гнізда.

Категорія: Цікаві новини | Переглядів: 2026 | Додав: mayherav
» Теги

» Фотогалерея

» Ми в facebook

» Архів по місяцях

» Статистика
На пасеке: 1
Те кому лень регистрироваться: 1
Пчеловоды: 0

» Пасічники
olforenko

» Пошук


ПОРТАЛ БДЖІЛЬНИЦТВА© 2009-2012
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона