Не завжди дикі бджоли здатні побудувати для себе ідеальне «житло». Якщо Ви вирішили розводити бджіл, то подумайте, де купити вулики для бджіл. Беручи до уваги і той факт, що вулик повинен бути не тільки відповідним для бджіл, але і зручним в експлуатації для людини, стає зрозуміло, що вулики для бджіл купить - складний крок. Найчастіше від хорошого вулика залежить і в цілому кількість солодких ласощів - меду, що виробляється трудівниця-комахами. Щорічно виробники випускають більш досконалі вулики для бджіл, купити які може практично кожен бджоляр.
Багатокорпусні вулика, вулик Дадана і вулик-лежак - найбільш затребувані і, відповідно, зарекомендували себе в колі професіоналів. Будова вуликів буває різноманітним, тому перш, ніж початківець бджоляр загорівся бажанням «куплю вулики для бджіл і розведу величезну пасіку!», Йому слід гарненько задуматися про необхідну формі вуликів і їх розмірах. У такій ситуації питання «де купити вулик для бджіл» - відходить на другий план. Адже головне - уважно поставитися до вибору якісного та відповідного вулика і визначитися, який вулик для бджіл купити.
Якщо ж Ви вивчили велику кількість інформації про те, як зробити своїми руками бджолиний вулик, тоді навіщо ламати голову над питанням «де купити вулик для бджіл» і витрачати для цього неабияку суму грошей? Простіше і дешевше буде змайструвати вулик власними силами. А якщо раптом Ваша діяльність не увінчається успіхом, вулики для бджіл купити Ви зможете в будь-який час.
Головні вимоги до вулика
Перш ніж вулик для бджіл купити, необхідно вивчити основні вимоги, що пред'являються до «будиночка» для комах.
Важливе умова для ефективної працездатності бджіл - якісний вулик з грамотно складеної конструкцією. У просторому помешканні бджілок повинно бути тепло. Крім того, у вулику потрібно містити достатню кількість корму і необхідний запас стільників. Лише в такому разі створюються необхідні умови для розвитку високої несучості матки, що є передумовою вирощування більшої кількості «збирачів» нектару. На перший погляд, може здатися, що вулики для бджіл купить - звичайна справа, але тепер Ви, мабуть, розумієте про складність правильного вибору.
Вулик - місце сховища принесеного корму бджолами. Також бджолярі переміщують своїх «підопічних» у вуликах до місця виростання квіткових рослин-медоносів, які бджоли запилюють і в результаті збирають солодкі ласощі - мед. Підсумовуючи все вищесказане, варто зазначити, що від якісного вулика залежить вся життєдіяльність комах. Тому вулик для бджіл купити навіть в єдиному екземплярі - непросте завдання для будь-якого пасічника. Найважливішими вимогами, що пред'являються до вулика, є:
1. Зручність в експлуатації господарем-бджолярем.
2. Повний захист комах-трудівниць від суворої погоди (дощу, холоду і т.д.).
3. Тривалий термін служби.
4. Можливість видозміни внутрішньої конфігурації вулика з метою зменшення-збільшення його площі.
5. Простота конструкції.
6. Можливість перестановки однойменних складових (магазинні надставки, дахи та ін.)
Крім того, якщо початківець бджоляр, дивлячись на конкретний вулик, подумав - «куплю вулик для бджіл», то ціна «будиночка» повинна бути цілком демократичною.
Вулик своїми руками: ближче до справи
Для виготовлення вулика використовують зазвичай м'які породи: липу, вербу, ялину, не смолистую сосну і т.д. Але слід пам'ятати, що будь-який використовується деревний матеріал повинен бути сухим, без будь-якого прояву гнилі, тріщин. Для виробництва рамкових брусків не слід використовувати дошки з сучками. Проте в деяких випадках наявність сучків допускається: якщо вони суцільно зрослися з деревиною, а також у разі їх розміщення на відстані хоча б 45 мм від торцевих крайок, а від поздовжніх - як мінімум 15 мм.
Точність дотримання креслення при виготовленні вулика повинна бути дотримана аж до 1 міліметра. Навіть відхилення в декілька міліметрів від конструкції вулика загрожує загибеллю комах. В цьому і полягає вся складність складання якісного вулика. Тому для тих, хто не впевнений у своїх здібностях, вулики для бджіл купить - мабуть, єдиний спосіб розведення бджолосімей та отримання меду.
Поверхня матеріалу повинна бути без шорсткостей, гладкою. Між з'єднаними деталями не повинно бути зазорів.
14,15,16 рамкові вулика - оптимальний варіант для початківця бджоляра, вважаються ідеально відповідними до умов клімату нашої країни. Їх обслуговування не настільки складне, як багатокорпусних вуликів.
16 рамкові вулика - своїми руками
Якщо Ваша ідея «куплю вулик для бджіл» не реалізувалася за якимись причинами, значить, потрібно своїми зусиллями спробувати змайструвати вулик.
Для виготовлення корпусу потрібно використовувати міцний, довговічний матеріал, що зберігає тепло, - смолистую сосну. Корпус комплектують з двох поперечних і поздовжніх двох дощок, товщиною 3 см кожна. Розмір внутрішнього простору корпусу повинен становити 450 * 600 мм (ширина і довжина) - тоді в нього помістяться 16 рамок. Виходячи з цього, вибирають і розміри дощок. Дошку по висоті з'єднують за допомогою клею ПВА в шпунт. Досвідчені бджолярі воліють велике подрамочное простір (від 5 до 7 см), на їхню думку, це ідеальне умова для хорошої зимівлі бджіл. Для бджолярів-аматорів простіше працювати з невеликим подрамочное простором (його розмір становить від 2 до 3,5 см). За допомогою фрези в поздовжніх дошках «резервують» четверту частину для заплічок рамок. Корпус після складання для забезпечення його більшої міцності збивають цвяхами. Поки клей не висох, потрібно ще раз перевірити величину всіх кутів, а при відхиленні від норми швидко підкоригувати їх.
Тепер потрібно прорізати льотки в корпусі. Їх висота повинна бути строго 10 мм. Ширина нижнього льотка - 20-25 см, прорізається по дну. Це полегшує бджолам процес викиду підмору. Ширина верхнього льотка - 15 см, прорізається на відстані від 10 до 15 см до верху. Для виготовлення теплого занесення льотки вирізують в поперечних дошках, для холодного занесення використовують як основи поздовжні дошки.
Якщо не з'явилося бажання «вулики для бджіл купити», тоді продовжуємо трудитися далі.
Отже, пінопласт - необхідний матеріал для утеплення дна вулика. Дошки товщиною 20 мм прибиваються цвяхами до дна, причому по задній і передній стінці повинен бути залишений напуск в 2,5 см. Далі з'єднують дошку в шпунт. Планки (розміром в 15 мм) прикріплюють під утеплення по периметру прибитого дна. Лист полістиролу (товщиною 15 мм) кладуть зверху на планки. Вагонкою обшивають дно, до якого фіксуються планки-ніжки.
Оптимальна висота нарощених льоток - 2,5 см. Нарощуючи вулик для розміщення в ньому магазинів, потрібно дотримуватися умови: відстань від корпусу до верху має становити 9 см по внутрішній стороні, товщина дошки - 2,5 см. Якщо підібрати висоту дошки - 11 - 12 см, тоді вийде необхідний за величиною закрий - від 2 до 3 см.
Тепер можете прибити до льоткам прилетной дошки.
Основна функція напуску, який був зроблений по задній і передній стінці, - утеплення. В даному випадку бічні стінки не були утеплені. Досвідчені бджолярі в даному заході великого сенсу не бачать. Бджолосім'ї здійснюють зимівлю, займаючи всього 10-12 рамок. Тому за діафрагмами в бічній частині вулика можна розташувати мати з соломи.
Вулик обшивають вагонкою з кожного боку. А для того, щоб поставлена дах не «скочувалася» вниз, стійко стояла, вагонка зверху повинна не доходити до краю «будиночка» на 1,5 см.
Оптимальний варіант для вулика - односхила дах, товщина дошки якої становить 2 см. Система вентиляції вулика полягає в наступному: просвердлюють отвори діаметром в 2 см в бічних частинах даху.
Завершуючи побудова вулика, необхідно його дах обв'язати бляшаними угольнічкі і обшити її алюмінієм. Тепер можна і пофарбувати дах.
Виготовлений вулик під силу обслуговувати навіть початківцю пасічнику. А так як вулик якісно утеплений, то і бджоли по закінченні зимівлі будуть сильними.
Як Ви бачите, для виготовлення вулика потрібні недорогі матеріали. Тому Ви, як початківець бджоляр, постарайтеся взяти себе в руки і забути про свою ідею «куплю вулики для бджіл», а зробити вулик своїми руками. Для досвідченого бджоляра потрібна велика кількість вуликів, тоді його бажання «куплю вулики для бджіл» - виправдано.
Деякі ж початківці бджолярі максимально спрощують для себе свою діяльність, тому дотримуються принципу «куплю бджіл з вуликами».