Найменша кількість енергії для підтримки у вулику найбільш сприятливого мікроклімату бджоли витрачають при температурі від +23 до +28 ° С. В кінці зими, за півтора-два місяці до виставки, бджоли стають більш життєдіяльності, і температура в зимовому клубі підвищується до +32 .. +35 ° С.
При такій температурі матка починає яйцекладку. Збільшує вона відкладання яєць з настанням теплої стійкої погоди та початком хабар, коли робочі бджоли приносять у вулик свіжий нектар і пилок. У червні яйцекладка досягає максимуму: 1500-2000 яєць в день, після цього вона починає знижуватися і у вересні зовсім припиняється. Молоді матки, як правило, закінчують яйцекладку пізніше. У міру виведення молодих бджіл у сім'ї йде поступове відмирання старих.Навесні, приблизно через місяць - півтора після виставки, все населення вулика оновлюється.Тривалість життя перезимували бджіл визначається головним чином умовами зимівлі, силою сімей і станом погоди навесні.Бджоли, віджилі свій короткий вік, вмирають у вулику тільки взимку.Влітку старі бджоли, відчуваючи свою б
... Читати далі »
З приходом весни в природі все оживає. Вже в кінці лютого - початку березня в бджолиному будинку закінчується дрімотний стан знаходяться в клубі бджіл настає їх активна діяльність. З підвищенням зовнішньої температури повітря бджолиний клуб починає розпушуватися. На прилеглих рамках бджоли чистять і полірують осередки, "запрошують" матку відкласти в них перші яйця. У цей період збільшується витрата меду і перги, що тягне за собою додаткове навантаження на і без того переповнені калом бджолині кишечники. В цей відповідальний період не можна допускати сильних перепадів температур всередині зимовника, небезпечно без особливої потреби турбувати бджіл - у них може відкритися пронос. Приміщення необхідно добре провітрювати, не допускати всередину його денного світла, заходити в зимівник слід тільки з червоним ліхтарем.
Бджолярі північних районів зазвичай не беруть якихось додаткових заходів для виклику ранньої яйцекладки матки. Бджоли самі почнуть активно вирощувати розплід з того моменту, коли це буде їм підказане інстинктом розмноження. І до підгодівлі, особливо білкової, до весняно
... Читати далі »
В процесі природного розширення бджолами ареалу за рахунок розселення в зони з помірним і холодним кліматом відбір сприяв накопиченню пристосувань, спрямованих на забезпечення економного витрачання енергії родиною, а також на розвиток у неї індивідуальних механізмів стійкості до холоду. Завдяки цьому медоносні бджоли придбали широкий комплекс різноманітних холодових пристосувань.
Індивідуальна пристосованість бджіл до холоду. У комплексі цих пристосувань найбільш важливе значення належить холодового заціпеніння і температурі максимального переохолодження. Ці пристосування мають різне значення в забезпеченні індивідуальної стійкості до холоду.
Холодовий заціпеніння являє собою тимчасове гальмування рухової активності. Заціпенілі бджоли схожі на загиблих. Такий стан викликає охолод
... Читати далі »
Систематичних спостережень щодо дії меду на хворих цукрових хворобою немає. Подекуди в австрійських, російських бджільницьких журналах зустрічаються повідомлення про успішно лікованих бджолиним медом хворих цукрових хворобою, але до всіх цих повідомленнями треба ставитися обережно.
А.Я.Давидов повідомив, що лікував з хорошим результатом хворих цукрових хворобою, даючи невеликі дози меду. Він припускав, що в меді містяться речовини, подібні інсуліну. З метою перевірити своє припущення, Давидов провів досліди на хворих цукрових хворобою, даючи їм мед і відвар фруктів, підсолоджений цукром, який міститься в меді. При цих дослідах він встановив, що ті люди, які брали мед, відчували себе добре, інші ж, які брали відвар на цукрі, не переносили його.
Оборотне дно складається з брусків обв'язувальної рами, пов'язаних в шипи, і щитка настилу підлоги. Обробка і збірка деталей. Виготовлення дна складається з трьох стадій: ... Читати далі »
З давніх часів людина пов'язана з бджолами. Добування меду було одним із засобів його існування. Відлуння цього дійшли до нас в міфах і легендах, а також у вигляді зображень бджіл на чашах, судинах, монетах і т. д.
Всі народи давнину поклонялися тим чи іншим тваринам. Серед них особливе місце займали бджоли.
У Стародавньому Єгипті бджолу шанували і зображували на обелісках. Об'єднав Нижній і Верхній Єгипет фараон Мінос обрав емблемою Нижнього Єгипту бджолу .
Єгиптяни на своїх проханнях фараону малювали бджолу як символ відданості. Вони бачили в бджолах зразок самовідданості, безстрашності, презирства до смерті, небезпеки, а також блюстітельніци ідеальної чистоти і порядку. Єгипетські фараони носили титул Повелителя бджіл. За віруваннями єгиптян, душа, покидаючи тіло, перетворюється в бджолу. Тому на гробницях першої династії фараонів знаходять зображення бджіл, а в їх усипальницях - посудини з медом. Зображення вуликів виявлені і на могилах інших єгиптян.
Навесні бджолині сім'ї виносять з приміщення на пасічний точок в різні терміни, які в основному залежать від умов зимівлі бджіл. Якщо зимівля проходить нормально, у вуликах мало підмору, бджоли спокійні і у них немає ознак проносу, кількість кормових запасів у бджолиних сім'ях відповідало необхідним нормам, а якість кормів була хороша, поспішати з виставкою бджіл із зимовника не слід. Вулики виносять на точок при температурі зовнішнього повітря 12 ° С.
У тих випадках, коли бджоли пішли в зимівлю з недостатньою кількістю кормів або кормами, що містять домішки падевого меду, якщо бджоли сильно турбуються, шумлять і виповзають на прилітну дошку вулика або його передню стінку і бруднять їх плямами проносу, запізнюватися з виставкою бджолиних сімей із зимовника не слід. В цей час температура повітря в зимівнику часто підвищується до 8-10 ° С і бджоляр практично безсилий її знизити. В цей період нерідкі випадки ослаблення, а іноді й загибелі бджолиних сімей. При несприятливій зимівлі, коли температура повітря в приміщенні підвищиться до 6 ° С і бджоляр не зможе її знизити, бджіл ранньою
... Читати далі »
Всякий вулик, до якого б типу він не належав, повинен, перш за все, задовольняти двом вимогам:
1) бути зручним для бджіл, будучи їх житлом.
2) бути зручним для бджоляра при роботі з бджолами.
Отже, ви вирішили завести любительську пасіку. Тепер пора ознайомитися з різновидами вуликів.
Типи і конструкції рамкових вуликів поділяються на вертикальні (стояки) і горизонтальні (лежаки). До вертикальним відносяться вулики, обсяг яких при розширенні гнізд збільшується вгору постановкою додаткових корпусів або надставок. У горизонтальних обсяг збільшується не вгору, а вбік.
Вертикальні вулики, особливо багатокорпусні, мають ряд переваг в порівнянні з лежаками. Вони найбільшою мірою відповідають біологічним вимогам бджіл і методу сучасного виробництва меду. У роботі з багатокорпусних вуликами бджоляр оперує не окремими рамками, а цілими корпусами і надставками. Застосування вертикальних вуликів дає можливість створювати сім'ї великої сили, що сприяє підвищенню медозбору.
Недолік всіх вертикальних вуликів полягає в незручності їх використання для утримання маток-помічниць
... Читати далі »
Не завжди дикі бджоли здатні побудувати для себе ідеальне «житло». Якщо Ви вирішили розводити бджіл, то подумайте, де купити вулики для бджіл. Беручи до уваги і той факт, що вулик повинен бути не тільки відповідним для бджіл, але і зручним в експлуатації для людини, стає зрозуміло, що вулики для бджіл купить - складний крок. Найчастіше від хорошого вулика залежить і в цілому кількість солодких ласощів - меду, що виробляється трудівниця-комахами. Щорічно виробники випускають більш досконалі вулики для бджіл, купити які може практично кожен бджоляр.
Багатокорпусні вулика, вулик Дадана і вулик-лежак - найбільш затребувані і, відповідно, зарекомендували себе в колі професіоналів. Будова вуликів буває різноманітним, тому перш, ніж початківець бджоляр загорівся бажанням «куплю вулики для бджіл і розведу величезну пасіку!», Йому слід гарненько задуматися про необхідну формі вуликів і їх розмірах. У такій ситуації питання «де купити вулик для бджіл» - відходить на другий план. Адже головне - уважно поставитися до вибору якісного та відповідного вулика і визначитися,
... Читати далі »